Eminönü ve Sirkeci Gezilecek Yerler

Eminönü semti, hemen yanı başındaki Sirkeci semti ile birlikte İstanbul tarihi yarımadasının en kalabalık ve turistik yerlerden birisidir. Aynı zamanda İstanbul ulaşımının da en önemli ağlarından birisi. Aşağıda Eminönü ve Sirkeci popüler mekanlar, gezilecek yerler, aktiviteler ve ulaşım hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Yeni Camii’nin etrafında ve Eminönü meydanında İstanbul’un canlı tarihini gözlemleyebilir, her çeşit baharatı bulabileceğiniz tarihi Mısır Çarşısı‘nı gezebilirsiniz.

Eminönü Meydanı, Eminönü semtinde ve yine İstanbulluların ve turistlerin çok sık ziyaret ettiği bir meydan. Meşhur Mısır çarşısı, Tarihi Sirkeci Tren Garı ve Yeni Camii de burada bulunuyor.

Eminönü ile Sirkeci arasında iç taraflarda ise çok sayıda elektronik eşya, beyaz eşya, giyim, tekstil ve daha pek çok ürünü çok uygun fiyatlarda buradaki mağazalarda bulmak mümkün.

 

Eminönü Meydanı, İstanbulluların ve İstanbul’da turistlerin en çok sık ziyaret ettiği meydanlardan birisidir. Eminönü meydanında ve sahilinde hoşça vakit geçirebilirsiniz. Yeni CamiiMısır Çarşısı ve Eminönü Vapur İskeleleri meydan yakınlarında gezip görebileceğiniz yerlerden.

Etiketler